Zabiegi

Operacje piersi, chirurgia ręki, odsysanie tkanki tłuszczowej, chirurgia ogólna i naczyniowa, laryngologia, dermatologia estetyczna, zabiegi korekcyjne laserem.

Centrum Chirurgii Plastycznej Malia
 

Nici Aptos

Techniki Aptos są od 1996 roku z powodzeniem stosowane przez specjalistów z wielu krajów świata oraz otrzymywały prestiżowe międzynarodowe nagrody.  W Polsce zostały nagrodzone  Perłą Dermatologii Estetycznej za najlepszy produkt do niechirurgicznego liftingu.

Zabiegi przy użyciu techniki Aptos mogą wykonywać tylko certyfikowani lekarze. W Centrum Chirurgii Plastycznej Malia uprawnienia do przeprowadzania takiego niechirurgicznego liftingu jest Halina Berońska – Kulicka.

Aptos Nano i Excellence – wiek pacjenta 30+

Każdy typ zmarszczek na dowolnym typie skóry, nawet tej najbardziej cienkiej i delikatnej, może być wygładzony za pomocą ultracienkich nici. Wysoce zaawansowana struktura nici i specjalnie opracowana technika implantacji, która pozwala wprowadzić nici zaledwie poprzez pojedyncze nakłucie. Jest to możliwe dzięki specjalnie opracowanej, tępo zakończonej kaniuli, która przenika przez tkanki, bez ich uszkadzania. Technika jest polecana szczególnie przy pierwszych oznakach starzenia.

Aptos Light Lift – wiek pacjenta 35+

Jest to technika liftingu i modelowania za pomocą bioabsorbowalnych nici, tanki miękkie są unoszone i naprowadzane na pierwotne położenie zarówno w obszarze twarzy, jak i ciała. Materiał z którego wykonywana jest nić poprawia jędrność skóry oraz jej jakość. Efekt liftingu jest spektakularny, przy czym w dalszym ciągu oddziałujemy intensywnie przeciwstarzeniowo, stymulując skórę do produkcji własnego kolagenu.

Aptos Surgical – wiek pacjenta 50+

Chirurgiczne techniki liftingu nićmi wykorzystują materiał nierozpuszczalny, polipropylenowy, stosowany w chirurgii od ponad 50 lat, i stanowią alternatywę dla klasycznej operacji plastycznej „facelift”. Służą do uniesienia i przemieszczania tkanek miękkich na właściwe położenie, w celu przywrócenia naturalnego młodego wyglądu twarzy oraz modelowania kształtów ciała. W odróżnieniu od pozostałych technik Aptos, wprowadzanie nici chirurgicznej wymaga zastosowania małego 5 mm nacięcia skóry, w celu silnego umocowania nici. Technika ta polecana jest osobom z zaawansowanym opadem tkanek na skutek procesu starzenia.

Opis zabiegu

APTOS to jedyna na rynku tak bogata oferta zabiegowa powalająca dopasować odpowiednią technikę do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na podskórnym wprowadzeniu poprzez pojedyncze punkty nakłucia odpowiedniego modelu nici APTOS w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do 3 lat w przypadku nici rozpuszczalnych, 5 do 10 lat w przypadku nici stałych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia. Lifting całej twarzy trwa koło 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.

Centrum Chirurgii Plastycznej Malia